Artykuły

 
 
 LASTRYKO I TERRAZZO

Odporne na ścieranie, mające szerokie zastosowanie w branży budowlanej, dekoracyjnej i ogrodowej – to musi być lastryko i terrazzo.

zobacz
 KAMIENNE DYWANY

Nienasiąkliwe, mrozoodporne, antypoślizgowe, a do tego trwałe, eleganckie i oryginalne. Takie są właśnie kamienne dywany. Zalet mają jednak znacznie więcej.

zobacz
 SKALA TWARDOŚCI MOHSA

Twardość minerałów określa tzw. Skala Mohsa obejmująca 10 wzorcowych minerałów. Daje możliwość szybkiego rozpoznania w warunkach terenowych podstawowych skał i minerałów, dzięki czemu do dziś jest stosowana przez geologów.

zobacz
 
 KOSTKI PŁUKANE

Gdy wierzchnia warstwa kostki poddawana jest obróbce uszlachetniającej polegającej na wymywaniu ze świeżego betonu zaczynu cementowego, mamy do czynienia z kostką płukaną. Dzięki takiemu zabiegowi, odsłonięte zostają barwne ziarna kruszywa, a kostki zyskują niepowtarzalny wygląd.  

zobacz
 
 

Copywriting: Mesago Italia Realizacja: Elefont

 

Firma MESAGO ITALIA jest spółką importującą kamień bezpośrednio od producentów i właścicieli kamieniołomów tak obiecujących rynków jak Indie, Chiny, Turcja, Brazylia. Najważniejszym atutem firmy jest bardzo dobra znajomość rynków południowej Europy. Długoletnie doświadczenie w branży kamieni ogrodowych daje nam możliwość zaoferowania bogatej oferty w konkurencyjnych cenach. Satysfakcja i zadowolenie klienta jest dla nas zawsze najważniejsze!