Artykuły

 

KAMIENNE DYWANY

Nienasiąkliwe, mrozoodporne, antypoślizgowe, a do tego trwałe, eleganckie i oryginalne. Takie są właśnie kamienne dywany. Zalet mają jednak znacznie więcej.

 

Kamienne dywany wykonane są z otoczaków lub mozaik marmurowych połączonych żywicami. Takie rozwiązanie daje nieskończone wręcz możliwości tworzenia dowolnych wzorów zapewniając oryginalny, nowoczesny wygląd i doskonałe właściwości użytkowe. Kamienne dywany to nawierzchnie nienasiąkliwe, mrozoodporne (brak oblodzenia), bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie. Nie korodują, nie pękają, są wolne od przebarwień i wykwitów. Stosuje się je na chodnikach, tarasach, schodach, podjazdach, balkonach, a także wewnątrz domów. Kamienne dywany są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych posadzek drewnianych, panelowych, czy pokrytych płytkami ceramicznymi. Są antystatyczne, czyli nie przyciągają kurzu i nie powodują tym samym alergii. Mają właściwości antypoślizgowe, a ich porowata struktura sprawia, że idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym szybko rozprowadzając ciepło.

 

Kamienny dywan - co to takiego?

 

Kamienny dywan to nowoczesna technologia wykonania posadzek, które charakteryzują się wieloma zaletami i właśnie dlatego posadzki tego typu cieszą się coraz większą popularnością.  Do największych walorów kamiennych dywanów z całą pewnością można zaliczyć ich efektowny, ale jednocześnie naturalny wygląd oraz bardzo wysoką jakość wykonania, która przekłada się na funkcjonalność wspomnianych posadzek oraz ich długowieczność. Ponadto nawierzchnia w typie kamienny dywan może być stosowana praktycznie w każdym środowisku. Dzięki połączeniu żywic z naturalnym kruszywem kamienne dywany posiadają znakomite właściwości wodoszczelne i nie są nasiąkliwe, wykazują również bardzo wysoką mrozoodporność, a sól, z którą mają kontakt zimą oraz tłuste substancje nie powodują uszkodzeń w strukturze nawierzchni. Należy też uściślić to co zostało wspomniane już powyżej, a mianowicie, że kamienne dywany są bardzo odporne, nie wycierają się i nie tracą swojego wyglądu oraz cech antypoślizgowych nawet przy intensywnej i wieloletniej eksploatacji, a dla bardzo dużej grupy Klientów są to walory kluczowe. Niemniej ważną cechą, która ma szczególne znacznie w przypadku zastosowania kamiennego dywanu wewnątrz budynku jest antystatyczność nawierzchni wykonanych w technologii kamienny dywan co w praktyce oznacza, że posadzka nie przyciąga, a także nie wchłania kurzu i pyłu.

 

Gdzie można wykorzystać kamienne dywany?

 

Możliwości wykorzystania technologii kamienny dywan są w zasadzie nieograniczone, ponieważ nawierzchnie tego typu wykonuje się zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Ze względu na estetyczne walory tego rozwiązania oraz doskonałe parametry techniczne kamiennych dywanów Klienci decydują się bardzo często ułożyć nawierzchnię dywanową w formie podjazdów, chodników czy też opasek otaczających budynek. Kamienny dywan to opcja rekomendowana także dla tarasów, balkonów, schodów i wszelkiego rodzaju nawierzchni, które będą narażone na działanie czynników atmosferycznych.

 

Dlaczego? Powyżej zaznaczyliśmy, że kamienne dywany są mrozoodporne, nienasiąkliwe, wodoodporne i antypoślizgowe, a dokładnie te cechy są pożądane w przypadku nawierzchni eksploatowanych na zewnątrz. Co więcej nie należy się obawiać, że kamienny dywan pod wpływem wieloletniego użytkowania ulegnie uszkodzeniom bądź straci swój pierwotny odcień. Materiały najwyżej jakości, które stanowią bazę technologii wykonania dywanów kamiennych gwarantują, że nawierzchnia przez długie lata będzie jednorodna i elastyczna, a tym samym będzie pełnić właściwie swoją rolę.

 

Kamienne dywany mogą być też stosowane jako posadzki w garażach, warsztatach, magazynach oraz oczywiście domach. Porowata struktura powoduje, że kamienny dywan jest rozwiązaniem optymalnym w połączeniu z tak popularnym ostatnio ogrzewaniem podłogowym. Antypoślizgowość i antystatyczność to dodatkowe cechy, które w przypadku posadzek we wnętrzach mają ogromne znaczenie.

 

 

Copywriting: Mesago Italia Realizacja: Elefont

 

Firma MESAGO ITALIA jest spółką importującą kamień bezpośrednio od producentów i właścicieli kamieniołomów tak obiecujących rynków jak Indie, Chiny, Turcja, Brazylia. Najważniejszym atutem firmy jest bardzo dobra znajomość rynków południowej Europy. Długoletnie doświadczenie w branży kamieni ogrodowych daje nam możliwość zaoferowania bogatej oferty w konkurencyjnych cenach. Satysfakcja i zadowolenie klienta jest dla nas zawsze najważniejsze!